végső eredmények mindegyik diszciplínában

TOURázzunk együtt

További országúti kerékpáros versenyek

Vuelta a Espana 2010 - avagy menteni a menthetőt?

2010. augusztus 26., csütörtök

Nagyon sok versenyzőnek nem úgy alakult a szezonja, ahogy azt eltervezte, akár sérülés miatt, akár, csak mert nem találta a ritmust, a Vuelta számukra tehát az utolsó esély valamit visszahozni az elrontott/elromlott évből. Az alábbi összeállítás (a cyclingnews.com cikke alapján) tíz ilyen versenyzőről szól

1 - Christian Vande Velde (Garmin-Transitions)
Az angol "break" kifejezés szövegkörnyezettől függőgően jelenthet szökést és törtést is. Christian Vande Velde esetében az utóbbiról volt szó, többször is a szezon során. Mind a Tour de France-t, mind a Giro d'Italiát borda illetve kulcscsonttörés miatt kellett nagyon korán feladnia (ahogy előtte éven is), ezek után nem csoda, ha olyan nyilatkozatokat tett, hogy vissza szeretne vonulni a profi sportélettől. Nos, Vande Velde ott lesz a Spanyolországban, és hogy versenyezhet, remélhetőleg jót tesz majd a lelkivilágának is, és pozitív hatással lesz további profi karrierjére.

2 - Fränk Schleck (Saxo Bank)

A másik kulcscsonttöréses, alapvetően öccse, Andy jobb keze, legfontosabb segítője, s hiányát a Tour kulcsfontosságú szakaszain meg is érezte a kistesó. Fränk a 3. szakaszon bukott úgy az idei francia körversenyen, hogy eltört a kulcscsontja. Előtte még nagyon is jó formát mutatott, megnyerte a svájci körversenyt, szakasz nyert a luxemburgi körversenyen. A Vueltán nincsen még nagy tapasztalata, ám eddigi Tour-eredményei szerint  közel olyan kiváló összetett-versenyző, mint öccse.

A Vueltára nagy ambíciókkal érkezik, konkrétan és kimondottan meg szeretné nyerni a versenyt.

3 - Simon Gerrans (Team Sky)
Gerrans a karját törte a Tour 8. szakaszán, így nem tudott Bradley Wiggins segítségére lenni.

A Sky csapata a Vueltán nem az összetettre megy, hanem szakaszgyőzelmekért fog hajtani, így Gerransnak, aki nyert már szakaszt nagy körversenyen, esélye lehet az elromlott Tourért egy Vuelta-szakaszgyőzelemmel vigasztalódni.

4 - Carlos Sastre (Cervelo Test Team)
Carlos Sastre ott volt a Girón és a Touron is idén, mindegyik esetben az esélyesek közé számított, de egyik versenyen sem alkotott igazán maradandót idén. Persze a Girón elért nyolcadik hely azért nem rossz eredmény, de Sastrétól, mondhatjuk úgy, majdhogynem ez a minimum.

Mindamellett érdekes, hogy elindult a harmadik GT-n is, az összetettben esélyes versenyzők rendre csak legfeljebb kettőt szoktak a háromból kiválasztani és arra koncentrálni, s hogy Sastre ott lesz a harmadikon is, talán ez is azt mutatja, idén elégedetlen az eddigi teljesítményével, valamit szeretne még hozzátenni.

5 - Daniele Bennati (Liquigas-Doimo)
Valamikor régen arról szólt a mese, hogy van egy olasz sprinter, egy bizonyos Daniele Bennati, aki le tudja győzni Mark Cavendisht. Ez a valamikor régen nagyjából két éve volt, és Bennati azóta is úgy érzi, még mindig képes erre. A Vueltán megvan rá az esélye, hogy ezt bebizonyítsa.

6 - Christophe Le Mével (Française des Jeux)
Tavaly nagyon jól ment a Tour de France-on, 10. helyen végzett, és természetesen nagy elvárások voltak vele szemben, hogy egyre jobb összetett-versenyzővé válhat. Idén csak a 42. helyen végzett, a légvárak pedig szétpukkantak körülötte.

Le Mevel, aki nemrég írt alá a Garmin-Transitionshoz, azt szeretné bebizonyítani, hogy az a 10. hely nem véletlen volt, ő tényleg olyan jó összetettbeli versenyző.

Le Mevel eddig csak egy Vueltán vett részt, 2005-ben és az említésre nem különösképp méltó 66. helyen végzett.

7 - Tom Danielson (Garmin-Transitions)
Jonathan Vaughters szerint Tom Danielson olyan, mint egy lutri. Erről fél évvel ezelőtt beszélt, nos a képet tovább kibontva, Vaughters azóta is ott áll a lutrijával a kezében, és várja, hogy kihúzzák végre a számait.

Danielsonnak ugyanis nem volt éppen egy hatalams szezonja. Nagyrészt otthoni, amerikai versenyeken vett részt, Kaliforniában 10. helyen végzett összetettben, míg az egyetlen komolyabb európai eredménye a svájci körversenyen elért 25. helye.

Talán a Vuelta lesz a 32 éves versenyzőnek az a megmérettetés, ahol végre megtérül Vaughters bizakodása?

8 - David Arroyo (Caisse d’Epargne)
Arroyo a második helyet szerezte meg az idei Giro d'Italián.Öt napig viselte a maglia rosát is.

Utána viszont nagyon leeresztett. Legjobb eredménye a burgosi körversenyen a 12. összetettbeli hely volt.

Arroyo jól megy amúgy a háromhetes versenyeken, a Vuelta is mét lehetőség arra, hogy ezt megmutassa.

9 - Marzio Bruseghin (Caisse d’Epargne)
Carlos Sastre mellett többek között Marzio Bruseghin is harmadik GT-jére készül idén. Ő nem az összetettbeli jó helyezést, hanem azt remélte, hogy végigmegy a versenyen, hiába, bukás miatt fel kellett adni.

Mindamellett a 36 éves Bruseghin továbbra is hisz abban, hogy úgy tudja befejezni a karrierjét, hogy GT-győztesnek mondhatja magát.

A Vueltán 2008-ban egyébként 10. helyen végzett.

10 - Andrey Kashechkin (Lampre-Farnese Vini)
Kasechkinnek több mindent kell bepótolnia, mint az elmúlt néhány hónapot. A versenyző még 2007-ben kellett, hogy távozzon a Tour de France mezőnyéből, Vinokourovval együtt, s azóta próbál visszatérni. Az Astanánál - amikor Lance Armstrong is ott versenyzett- nem látták szívesen, most a Lampre csapatával próbálja bebizonyítani azt, ami egykori csapattársának, Vinokourovnak sikerült, újra tud versenyezni, jól versenyezni, a versenyzőtársak is visszafogadják, és azt a szégyenfoltot, ha nem is eltüntetni, de sikerül majd egyre jobban elhalványítania.

0 megjegyzés:

Megjegyzés küldése

Címkefelhő

1.szakasz 10. szakasz 11. szakasz 12. szakasz 13. szakasz 14. szakasz 15. szakasz 16. szakasz 17. szakasz 18. szakasz 19. szakasz 1973 1998 2. szakasz 20. szakasz 21. szakasz 3. szakasz 4. szakasz 5. szakasz 6. szakasz 7. szakasz 8. szakasz 9. szakasz Abraham Olano Alberto Contador Alejandro Valverde Alessandro Petacchi Alexandre Vinokourov Allan Davis Andalúcia-Cajasur Andreas Stauff Andrey Kashechkin Andy Schleck Astana Bjarne Riis Caisse d'Epargne Carlos Sastre Cervelo Christian Vade Velde Christophe Le Mevel Cofidis csapatidőfutam csapatprezentáció csapatverseny Daniele Bennati David Arroyo David Lopez David Moncoutie Denis Menchov Eddy Merckx egyéni időfutam élő közvetítés Enrico Gasparotto eredmények esélylatolgató Euskaltel-Euskadi Ezequel Mosquera Fabian Cancellara Filippo Pozzato Footon- Servetto fotók Francaise des Jeux Fränk Schleck Garmin-Transitions Greg Van Avermaet Grischa Niermann hegyi pontok hirek HTC-Columbia Igor Anton Imanol Erviti Jan Ullrich Jaques Anquetil Joaquim Rodriguez Jose Maria Jimenez Katusha képek kombinációs korábbi győztesek Lampre-Farnese Vini Liquigas Luis Ocana Mark Cavendish Marzio Bruseghin múltidéző nap kérdése napló nyilatkozatok OmegaPharma - Lotto Oscar Freire összefoglaló összetett Peter Velits Philippe Gilbert pihenőnap pontverseny profil Quick Step Rabobank rajtlista rajtsorrend résztvevők Roberto Heras Roman Kreuziger Ruben Plaza Samuel Sanchez Simon Gerrans sprinterek Stuart O'Grady Team Saxo Bank Team Sky Thor Hushovd Tom Danielson twitter Txema Gonzalez Tyler Farrar útvonal végeredmény videó Vincenzo Nibali Vladimir Karpets vuelta vuelta2010 Xacobeo-Galicia Xavier Tondo Yauheni Hutarovich